Grupa A
# | Echipa | M | V | E | I | GD | GP | Dif | P |
1 | AS Roma | 6 | 4 | 1 | 1 | 13 | 5 | 8 | 13 |
2 | BSC Young Boys | 6 | 3 | 1 | 2 | 9 | 7 | 2 | 10 |
3 | CFR Cluj | 6 | 1 | 2 | 3 | 4 | 10 | -6 | 5 |
4 | PFC CSKA Sofia | 6 | 1 | 2 | 3 | 3 | 7 | -4 | 5 |
Meciuri
22.10.2020, 19:55
BSC Young Boys – AS Roma
1 – 2
22.10.2020, 19:55
PFC CSKA Sofia – CFR Cluj
0 – 2
29.10.2020, 22:00
AS Roma – PFC CSKA Sofia
0 – 0
29.10.2020, 22:00
CFR Cluj – BSC Young Boys
1 – 1
5.11.2020, 19:55
AS Roma – CFR Cluj
5 – 0
5.11.2020, 22:00
BSC Young Boys – PFC CSKA Sofia
3 – 0
26.11.2020, 19:55
PFC CSKA Sofia – BSC Young Boys
0 – 1
26.11.2020, 22:00
CFR Cluj – AS Roma
0 – 2
3.12.2020, 22:00
AS Roma – BSC Young Boys
3 – 1
3.12.2020, 22:00
CFR Cluj – PFC CSKA Sofia
0 – 0
10.12.2020, 19:55
PFC CSKA Sofia – AS Roma
3 – 1
10.12.2020, 19:55
BSC Young Boys – CFR Cluj
2 – 1
Grupa B
# | Echipa | M | V | E | I | GD | GP | Dif | P |
1 | Arsenal FC | 6 | 6 | 0 | 0 | 20 | 5 | 15 | 18 |
2 | Molde FK | 6 | 3 | 1 | 2 | 9 | 11 | -2 | 10 |
3 | Rapid Viena | 6 | 2 | 1 | 3 | 11 | 13 | -2 | 7 |
4 | Dundalk FC | 6 | 0 | 0 | 6 | 8 | 19 | -11 | 0 |
Meciuri
22.10.2020, 19:55
Rapid Viena – Arsenal FC
1 – 2
22.10.2020, 19:55
Dundalk FC – Molde FK
1 – 2
29.10.2020, 22:00
Arsenal FC – Dundalk FC
3 – 0
29.10.2020, 22:00
Molde FK – Rapid Viena
1 – 0
5.11.2020, 19:55
Rapid Viena – Dundalk FC
4 – 3
5.11.2020, 22:00
Arsenal FC – Molde FK
4 – 1
26.11.2020, 19:55
Molde FK – Arsenal FC
0 – 3
26.11.2020, 22:00
Dundalk FC – Rapid Viena
1 – 3
3.12.2020, 22:00
Arsenal FC – Rapid Viena
4 – 1
3.12.2020, 22:00
Molde FK – Dundalk FC
3 – 1
10.12.2020, 19:55
Dundalk FC – Arsenal FC
2 – 4
10.12.2020, 19:55
Rapid Viena – Molde FK
2 – 2
Grupa C
# | Echipa | M | V | E | I | GD | GP | Dif | P |
1 | Bayer 04 Leverkusen | 6 | 5 | 0 | 1 | 21 | 8 | 13 | 15 |
2 | SK Slavia Praga | 6 | 4 | 0 | 2 | 11 | 10 | 1 | 12 |
3 | Hapoel Be’er Sheva | 6 | 2 | 0 | 4 | 7 | 13 | -6 | 6 |
4 | OGC Nice | 6 | 1 | 0 | 5 | 8 | 16 | -8 | 3 |
Meciuri
22.10.2020, 19:55
Bayer 04 Leverkusen – OGC Nice
6 – 2
22.10.2020, 19:55
Hapoel Be’er Sheva – SK Slavia Praga
3 – 1
29.10.2020, 22:00
SK Slavia Praga – Bayer 04 Leverkusen
1 – 0
29.10.2020, 22:00
OGC Nice – Hapoel Be’er Sheva
1 – 0
5.11.2020, 19:55
Hapoel Be’er Sheva – Bayer 04 Leverkusen
2 – 4
5.11.2020, 19:55
SK Slavia Praga – OGC Nice
3 – 2
26.11.2020, 22:00
Bayer 04 Leverkusen – Hapoel Be’er Sheva
4 – 1
26.11.2020, 22:00
OGC Nice – SK Slavia Praga
1 – 3
3.12.2020, 22:00
OGC Nice – Bayer 04 Leverkusen
2 – 3
3.12.2020, 22:00
SK Slavia Praga – Hapoel Be’er Sheva
3 – 0
10.12.2020, 19:55
Bayer 04 Leverkusen – SK Slavia Praga
4 – 0
10.12.2020, 19:55
Hapoel Be’er Sheva – OGC Nice
1 – 0
Grupa D
# | Echipa | M | V | E | I | GD | GP | Dif | P |
1 | Rangers FC | 6 | 4 | 2 | 0 | 13 | 7 | 6 | 14 |
2 | SL Benfica | 6 | 3 | 3 | 0 | 18 | 9 | 9 | 12 |
3 | Standard Liège | 6 | 1 | 1 | 4 | 7 | 14 | -7 | 4 |
4 | Lech Poznań | 6 | 1 | 0 | 5 | 6 | 14 | -8 | 3 |
Meciuri
22.10.2020, 19:55
Lech Poznań – SL Benfica
2 – 4
22.10.2020, 19:55
Standard Liège – Rangers FC
0 – 2
29.10.2020, 22:00
Rangers FC – Lech Poznań
1 – 0
29.10.2020, 22:00
SL Benfica – Standard Liège
3 – 0
5.11.2020, 19:55
Lech Poznań – Standard Liège
3 – 1
5.11.2020, 19:55
SL Benfica – Rangers FC
3 – 3
26.11.2020, 22:00
Standard Liège – Lech Poznań
2 – 1
26.11.2020, 22:00
Rangers FC – SL Benfica
2 – 2
3.12.2020, 22:00
SL Benfica – Lech Poznań
4 – 0
3.12.2020, 22:00
Rangers FC – Standard Liège
3 – 2
10.12.2020, 19:55
Lech Poznań – Rangers FC
0 – 2
10.12.2020, 19:55
Standard Liège – SL Benfica
2 – 2
Grupa E
# | Echipa | M | V | E | I | GD | GP | Dif | P |
1 | PSV Eindhoven | 6 | 4 | 0 | 2 | 12 | 9 | 3 | 12 |
2 | Granada CF | 6 | 3 | 2 | 1 | 6 | 3 | 3 | 11 |
3 | PAOK Salonic | 6 | 1 | 3 | 2 | 8 | 7 | 1 | 6 |
4 | AC Omonia Nicosia | 6 | 1 | 1 | 4 | 5 | 12 | -7 | 4 |
Meciuri
22.10.2020, 19:55
PSV Eindhoven – Granada CF
1 – 2
22.10.2020, 19:55
PAOK Salonic – AC Omonia Nicosia
1 – 1
29.10.2020, 22:00
Granada CF – PAOK Salonic
0 – 0
29.10.2020, 22:00
AC Omonia Nicosia – PSV Eindhoven
1 – 2
5.11.2020, 19:55
AC Omonia Nicosia – Granada CF
0 – 2
5.11.2020, 19:55
PAOK Salonic – PSV Eindhoven
4 – 1
26.11.2020, 22:00
Granada CF – AC Omonia Nicosia
2 – 1
26.11.2020, 22:00
PSV Eindhoven – PAOK Salonic
3 – 2
3.12.2020, 22:00
Granada CF – PSV Eindhoven
0 – 1
3.12.2020, 22:00
AC Omonia Nicosia – PAOK Salonic
2 – 1
10.12.2020, 19:55
PAOK Salonic – Granada CF
0 – 0
10.12.2020, 19:55
PSV Eindhoven – AC Omonia Nicosia
4 – 0
Grupa F
# | Echipa | M | V | E | I | GD | GP | Dif | P |
1 | SSC Napoli | 6 | 3 | 2 | 1 | 7 | 4 | 3 | 11 |
2 | Real Sociedad | 6 | 2 | 3 | 1 | 5 | 4 | 1 | 9 |
3 | AZ Alkmaar | 6 | 2 | 2 | 2 | 7 | 5 | 2 | 8 |
4 | HNK Rijeka | 6 | 1 | 1 | 4 | 6 | 12 | -6 | 4 |
Meciuri
22.10.2020, 19:55
SSC Napoli – AZ Alkmaar
0 – 1
22.10.2020, 19:55
HNK Rijeka – Real Sociedad
0 – 1
29.10.2020, 22:00
AZ Alkmaar – HNK Rijeka
4 – 1
29.10.2020, 22:00
Real Sociedad – SSC Napoli
0 – 1
5.11.2020, 19:55
Real Sociedad – AZ Alkmaar
1 – 0
5.11.2020, 19:55
HNK Rijeka – SSC Napoli
1 – 2
26.11.2020, 22:00
AZ Alkmaar – Real Sociedad
0 – 0
26.11.2020, 22:00
SSC Napoli – HNK Rijeka
2 – 0
3.12.2020, 22:00
AZ Alkmaar – SSC Napoli
1 – 1
3.12.2020, 22:00
Real Sociedad – HNK Rijeka
2 – 2
10.12.2020, 19:55
HNK Rijeka – AZ Alkmaar
2 – 1
10.12.2020, 19:55
SSC Napoli – Real Sociedad
1 – 1
Grupa G
# | Echipa | M | V | E | I | GD | GP | Dif | P |
1 | Leicester City FC | 6 | 4 | 1 | 1 | 14 | 5 | 9 | 13 |
2 | SC Braga | 6 | 4 | 1 | 1 | 14 | 10 | 4 | 13 |
3 | FC Zorya Luhansk | 6 | 2 | 0 | 4 | 6 | 11 | -5 | 6 |
4 | AEK Atena FC | 6 | 1 | 0 | 5 | 7 | 15 | -8 | 3 |
Meciuri
22.10.2020, 22:00
SC Braga – AEK Atena FC
3 – 0
22.10.2020, 22:00
Leicester City FC – FC Zorya Luhansk
3 – 0
29.10.2020, 19:55
AEK Atena FC – Leicester City FC
1 – 2
29.10.2020, 19:55
FC Zorya Luhansk – SC Braga
1 – 2
5.11.2020, 22:00
FC Zorya Luhansk – AEK Atena FC
1 – 4
5.11.2020, 22:00
Leicester City FC – SC Braga
4 – 0
26.11.2020, 19:55
AEK Atena FC – FC Zorya Luhansk
0 – 3
26.11.2020, 19:55
SC Braga – Leicester City FC
3 – 3
3.12.2020, 19:55
AEK Atena FC – SC Braga
2 – 4
3.12.2020, 19:55
FC Zorya Luhansk – Leicester City FC
1 – 0
10.12.2020, 22:00
Leicester City FC – AEK Atena FC
2 – 0
10.12.2020, 22:00
SC Braga – FC Zorya Luhansk
2 – 0
Grupa H
# | Echipa | M | V | E | I | GD | GP | Dif | P |
1 | AC Milan | 6 | 4 | 1 | 1 | 12 | 7 | 5 | 13 |
2 | LOSC Lille | 6 | 3 | 2 | 1 | 14 | 8 | 6 | 11 |
3 | AC Sparta Praga | 6 | 2 | 0 | 4 | 10 | 12 | -2 | 6 |
4 | Celtic FC | 6 | 1 | 1 | 4 | 10 | 19 | -9 | 4 |
Meciuri
22.10.2020, 22:00
Celtic FC – AC Milan
1 – 3
22.10.2020, 22:00
AC Sparta Praga – LOSC Lille
1 – 4
29.10.2020, 19:55
AC Milan – AC Sparta Praga
3 – 0
29.10.2020, 19:55
LOSC Lille – Celtic FC
2 – 2
5.11.2020, 22:00
AC Milan – LOSC Lille
0 – 3
5.11.2020, 22:00
Celtic FC – AC Sparta Praga
1 – 4
26.11.2020, 19:55
LOSC Lille – AC Milan
4 – 1
26.11.2020, 19:55
AC Sparta Praga – Celtic FC
4 – 2
3.12.2020, 19:55
AC Milan – Celtic FC
4 – 2
3.12.2020, 19:55
LOSC Lille – AC Sparta Praga
2 – 1
10.12.2020, 22:00
AC Sparta Praga – AC Milan
0 – 1
10.12.2020, 22:00
Celtic FC – LOSC Lille
3 – 2
Grupa I
# | Echipa | M | V | E | I | GD | GP | Dif | P |
1 | Villarreal CF | 6 | 5 | 1 | 0 | 17 | 5 | 12 | 16 |
2 | Maccabi Tel Aviv | 6 | 3 | 2 | 1 | 6 | 7 | -1 | 11 |
3 | Sivasspor | 6 | 2 | 0 | 4 | 9 | 11 | -2 | 6 |
4 | FK Qarabağ | 6 | 0 | 1 | 5 | 4 | 13 | -9 | 1 |
Meciuri
22.10.2020, 22:00
Maccabi Tel Aviv – FK Qarabağ
1 – 0
22.10.2020, 22:00
Villarreal CF – Sivasspor
5 – 3
29.10.2020, 19:55
Sivasspor – Maccabi Tel Aviv
1 – 2
29.10.2020, 19:55
FK Qarabağ – Villarreal CF
1 – 3
5.11.2020, 19:55
Sivasspor – FK Qarabağ
2 – 0
5.11.2020, 23:10
Villarreal CF – Maccabi Tel Aviv
4 – 0
26.11.2020, 19:55
Maccabi Tel Aviv – Villarreal CF
1 – 1
26.11.2020, 19:55
FK Qarabağ – Sivasspor
2 – 3
3.12.2020, 19:55
FK Qarabağ – Maccabi Tel Aviv
1 – 1
3.12.2020, 19:55
Sivasspor – Villarreal CF
0 – 1
10.12.2020, 22:00
Maccabi Tel Aviv – Sivasspor
1 – 0
Grupa J
# | Echipa | M | V | E | I | GD | GP | Dif | P |
1 | Tottenham Hotspur FC | 6 | 4 | 1 | 1 | 15 | 5 | 10 | 13 |
2 | Royal Antwerp FC | 6 | 4 | 0 | 2 | 8 | 5 | 3 | 12 |
3 | LASK Linz | 6 | 3 | 1 | 2 | 11 | 12 | -1 | 10 |
4 | PFK Ludogoreț Razgrad | 6 | 0 | 0 | 6 | 7 | 19 | -12 | 0 |
Meciuri
22.10.2020, 22:00
Tottenham Hotspur FC – LASK Linz
3 – 0
22.10.2020, 22:00
PFK Ludogoreț Razgrad – Royal Antwerp FC
1 – 2
29.10.2020, 19:55
LASK Linz – PFK Ludogoreț Razgrad
4 – 3
29.10.2020, 19:55
Royal Antwerp FC – Tottenham Hotspur FC
1 – 0
5.11.2020, 19:55
PFK Ludogoreț Razgrad – Tottenham Hotspur FC
1 – 3
5.11.2020, 22:00
Royal Antwerp FC – LASK Linz
0 – 1
26.11.2020, 19:55
LASK Linz – Royal Antwerp FC
0 – 2
26.11.2020, 22:00
Tottenham Hotspur FC – PFK Ludogoreț Razgrad
4 – 0
3.12.2020, 19:55
LASK Linz – Tottenham Hotspur FC
3 – 3
3.12.2020, 19:55
Royal Antwerp FC – PFK Ludogoreț Razgrad
3 – 1
10.12.2020, 22:00
PFK Ludogoreț Razgrad – LASK Linz
1 – 3
10.12.2020, 22:00
Tottenham Hotspur FC – Royal Antwerp FC
2 – 0
Grupa K
# | Echipa | M | V | E | I | GD | GP | Dif | P |
1 | GNK Dinamo Zagreb | 6 | 4 | 2 | 0 | 9 | 1 | 8 | 14 |
2 | Wolfsberger AC | 6 | 3 | 1 | 2 | 7 | 6 | 1 | 10 |
3 | Feyenoord Rotterdam | 6 | 1 | 2 | 3 | 4 | 8 | -4 | 5 |
4 | ȚSKA Moscova | 6 | 0 | 3 | 3 | 3 | 8 | -5 | 3 |
Meciuri
22.10.2020, 22:00
Wolfsberger AC – ȚSKA Moscova
1 – 1
22.10.2020, 22:00
GNK Dinamo Zagreb – Feyenoord Rotterdam
0 – 0
29.10.2020, 19:55
ȚSKA Moscova – GNK Dinamo Zagreb
0 – 0
29.10.2020, 19:55
Feyenoord Rotterdam – Wolfsberger AC
1 – 4
5.11.2020, 22:00
Feyenoord Rotterdam – ȚSKA Moscova
3 – 1
5.11.2020, 22:00
GNK Dinamo Zagreb – Wolfsberger AC
1 – 0
26.11.2020, 19:55
ȚSKA Moscova – Feyenoord Rotterdam
0 – 0
26.11.2020, 19:55
Wolfsberger AC – GNK Dinamo Zagreb
0 – 3
3.12.2020, 19:55
ȚSKA Moscova – Wolfsberger AC
0 – 1
3.12.2020, 19:55
Feyenoord Rotterdam – GNK Dinamo Zagreb
0 – 2
10.12.2020, 22:00
GNK Dinamo Zagreb – ȚSKA Moscova
3 – 1
10.12.2020, 22:00
Wolfsberger AC – Feyenoord Rotterdam
1 – 0
Grupa L
# | Echipa | M | V | E | I | GD | GP | Dif | P |
1 | TSG 1899 Hoffenheim | 6 | 5 | 1 | 0 | 17 | 2 | 15 | 16 |
2 | Steaua Roșie Belgrad | 6 | 3 | 2 | 1 | 9 | 4 | 5 | 11 |
3 | FC Slovan Liberec | 6 | 2 | 1 | 3 | 4 | 13 | -9 | 7 |
4 | KAA Gent | 6 | 0 | 0 | 6 | 4 | 15 | -11 | 0 |
Meciuri
22.10.2020, 22:00
TSG 1899 Hoffenheim – Steaua Roșie Belgrad
2 – 0
22.10.2020, 22:00
FC Slovan Liberec – KAA Gent
1 – 0
29.10.2020, 19:55
KAA Gent – TSG 1899 Hoffenheim
1 – 4
29.10.2020, 19:55
Steaua Roșie Belgrad – FC Slovan Liberec
5 – 1
5.11.2020, 22:00
TSG 1899 Hoffenheim – FC Slovan Liberec
5 – 0
5.11.2020, 22:00
Steaua Roșie Belgrad – KAA Gent
2 – 1
26.11.2020, 19:55
FC Slovan Liberec – TSG 1899 Hoffenheim
0 – 2
26.11.2020, 19:55
KAA Gent – Steaua Roșie Belgrad
0 – 2
3.12.2020, 19:55
Steaua Roșie Belgrad – TSG 1899 Hoffenheim
0 – 0
3.12.2020, 19:55
KAA Gent – FC Slovan Liberec
1 – 2
10.12.2020, 22:00
TSG 1899 Hoffenheim – KAA Gent
4 – 1
10.12.2020, 22:00
FC Slovan Liberec – Steaua Roșie Belgrad
0 – 0