Arhivele Nationale

Directia Judeteana a Arhivelor Nationale Alba
Adresa: Str. Mihai Viteazu, Nr. 29, Cod postal 510010, Alba Iulia, Jud. Alba
Telefon/Fax: 0258810996
E-mail: alba@arhivelenationale.ro

Directia Judeteana a Arhivelor Nationale Arad
Adresa: Str. Ceaikovski, Nr. 2-6, Cod postal 310052, Jud. Arad
Telefon/Fax: 0257233818
E-mail: arad@arhivelenationale.ro

Directia Judeteana a Arhivelor Nationale Arges
Adresa: Str. Exercitiu, Nr. 208, Cod postal 110210, Pitesti, Jud. Arges
Telefon: 0248253144
Fax: 0248254232
E-mail: arges@arhivelenationale.ro

Directia Judeteana a Arhivelor Nationale Bacau
Adresa: Str. Vasile Alecsandri, Nr. 5, Cod postal 600010, Jud. Bacau
Telefon/Fax: 0234511686
E-mail: bacau@arhivelenationale.ro

Directia Judeteana a Arhivelor Nationale Bihor
Adresa: Str. Traian Blajovici, Cod postal 410520, Oradea, Jud. Bihor
Telefon: 0259413876
E-mail: bihor@arhivelenationale.ro

Directia Judeteana a Arhivelor Nationale Bistrita-Nasaud
Adresa: Str. Garii, Nr. 3-5, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0263203249, 0263203293
Telefon/Fax: 0263203249
E-mail: bistritanasaud@arhivelenationale.ro

Directia Judeteana a Arhivelor Nationale Botosani
Adresa: Str. Col. V. Tomoroveanu, Nr. 9, Cod postal 710076, Jud. Botosani
Telefon: 0231584047
Fax: 0231507309
E-mail: botosani@arhivelenationale.ro

Directia Judeteana a Arhivelor Nationale Braila
Adresa: Str. Plevna, Nr. 8Bis, Cod postal 810111, Jud. Braila
Telefon: 0239613147
E-mail: braila@arhivelenationale.ro

Directia Judeteana a Arhivelor Nationale Brasov
Adresa: Str. Gh. Baritiu, Nr. 34, Cod postal 500025, Jud. Brasov
Telefon: 0268475256
Fax: 0268478742
E-mail: brasov@arhivelenationale.ro

Direcţia Arhivelor Nationale ale Municipiului Bucuresti
Adresa: Calea Vacaresti, Nr. 470, Sector 4, Bucuresti
Telefon: 0213320771, 0213037080
Fax: 0213325235
E-mail: smban@arhivelenationale.ro

Directia Judeteana a Arhivelor Nationale Buzau
Adresa: Bd. Nicolae Bacescu, Nr. 42Bis, Cod postal 120187, Jud. Buzau
Telefon/Fax: 0238719465
E-mail: buzau@arhivelenationale.ro

Directia Judeteana a Arhivelor Nationale Calarasi
Adresa: Str. Pompierilor, Nr. 1, Cod postal 910002, Jud. Calarasi
Telefon: 0242312131
Telefon/Fax: 0242316118
E-mail: calarasi@arhivelenationale.ro

Directia Judeteana a Arhivelor Nationale Caras-Severin
Adresa: Str. Calea Timisoarei, Nr. 74, Caransebes, Jud. Caras-Severin
Telefon: 0255512918
Telefon/Fax: 0255512981
E-mail: carasseverin@arhivelenationale.ro

Directia Judeteana a Arhivelor Nationale Cluj
Adresa: Str. Mihail Kogalniceanu, Nr. 10, Cod postal 400084, Cluj-Napoca, Jud. Cluj
Telefon/Fax: 0264598979
E-mail: cluj@arhivelenationale.ro

Directia Judeteana a Arhivelor Nationale Constanta
Adresa: Str. Stefan cel Mare, Nr. 121, Cod postal 900705, Jud. Constanta
Telefon/Fax: 0241665463
E-mail: constanta@arhivelenationale.ro

Directia Judeteana a Arhivelor Nationale Covasna
Adresa: Bd. Gen. Grigore Balan, Nr. 12, Cod postal 520013, Sfantu Gheorghe, Jud. Covasna
Telefon: 0267310645
E-mail: covasna@arhivelenationale.ro

Directia Judeteana a Arhivelor Nationale Dambovita
Adresa: Str. Plutonier Ditescu Stan, Nr. 6, Cod postal 130015, Targoviste, Jud. Dambovita
Telefon: 0245207200
Telefon/Fax: 0245220536
E-mail: dambovita@arhivelenationale.ro

Directia Judeteana a Arhivelor Nationale Dolj
Adresa: Str. Libertatii, Nr. 34, Craiova, Jud. Dolj
Telefon: 0251416661
Fax: 0251419100
E-mail: dolj@arhivelenationale.ro

Directia Judeteana a Arhivelor Nationale Galati
Adresa: Str. Constructorilor, Nr. 2, Cod postal 800360, Jud. Galati
Telefon/Fax: 0236436114
E-mail: galati@arhivelenationale.ro

Directia Judeteana a Arhivelor Nationale Giugiu
Adresa: Bd. C.F.R., Nr. 7, Jud.Giurgiu
Telefon: 0246207276, 0246207271, 0246207272, 0246218822
Fax: 0246207270
E-mail: giurgiu@arhivelenationale.ro

Directia Judeteana a Arhivelor Nationale Gorj
Adresa: Str. I.C. Popilian, Nr. 38, Targu Jiu, Jud. Gorj
Telefon: 0253207974
Telefon/Fax: 0253212315
E-mail: gorj@arhivelenationale.ro

Directia Judeteana a Arhivelor Nationale Harghita
Adresa: Str. Bulevardul Fratiei, Nr. 6, Cod postal 530112, Miercurea Ciuc, Jud. Harghita
Telefon/Fax: 0266312598
E-mail: harghita@arhivelenationale.ro

Directia Judeteana a Arhivelor Nationale Hunedoara
Adresa: Str. Aurel Vlaicu, Nr. 2, Cod postal 330005, Deva, Jud. Hunedoara
Telefon: 0254213875
Fax: 0254214347
E-mail: hunedoara@arhivelenationale.ro

Directia Judeteana a Arhivelor Nationale Ialomita
Adresa: Str. Al. Odobescu, Nr. 4, Cod postal 920025, Slobozia, Jud. Ialomita
Telefon/Fax: 0243211640
E-mail: ialomita@arhivelenationale.ro

Directia Judeteana a Arhivelor Nationale Iasi
Adresa: Bd. Carol I, Nr. 26, Jud. Iasi
Telefon: 0232307901, 0232307902
Fax: 0232267635
E-mail: iasi@arhivelenationale.ro

Directia Judeteana a Arhivelor Nationale Ilfov
Adresa: Str. Leaota, Nr. 2A, Sector 6, Bucuresti
Telefon/Fax: 0217774993
E-mail: ilfov@arhivelenationale.ro

Directia Judeteana a Arhivelor Nationale Maramures
Adresa: Bd. Bucuresti, Nr. 26, Baia Mare, Jud. Maramures
Telefon: 0262437948
E-mail: maramures@arhivelenationale.ro

Directia Judeteana a Arhivelor Nationale Mehedinti
Adresa: Bd. Carol I, Nr. 75, Cod postal 240149, Drobeta Turnu-Severin, Jud. Mehedinti
Telefon/Fax: 0252311241
E-mail: mehedinti@arhivelenationale.ro

Directia Judeteana a Arhivelor Nationale Mures
Adresa: Str. Crizantemelor, Nr. 8, Cod postal 540073, Targu Mures, Jud. Mures
Telefon/Fax: 0265235064
E-mail: mures@arhivelenationale.ro

Directia Judeteana a Arhivelor Nationale Neamt
Adresa: Str. V.A. Urechia, Nr. 4-6, Piatra Neamt, Jud. Neamt
Telefon: 0233211360
Fax: 0233235035
E-mail: neamt@arhivelenationale.ro

Directia Judeteana a Arhivelor Nationale Olt
Adresa: Str. Primaverii, Nr. 15, Cod postal 230002, Slatina, Jud. Olt
Telefon/Fax: 0249436005
E-mail: olt@arhivelenationale.ro

Directia Judeteana a Arhivelor Nationale Prahova
Adresa: Str. Logofat Tautu, Nr. 3, Cod postal 100573, Ploiesti, Jud. Prahova
Telefon: 0244525307, 0244302356
E-mail: prahova@arhivelenationale.ro

Directia Judeteana a Arhivelor Nationale Salaj
Adresa: Str. Tudor Vladimirescu, Nr. 26A, Cod postal 450067, Zalau, Jud. Salaj
Telefon: 0260611016
E-mail: salaj@arhivelenationale.ro

Directia Judeteana a Arhivelor Nationale Satu Mare
Adresa: Str. 1 Decembrie 1918, Nr. 13, Cod postal 440010, Jud. Satu Mare
Telefon/Fax: 0261711102
E-mail: satumare@arhivelenationale.ro

Directia Judeteana a Arhivelor Nationale Sibiu
Adresa: Str. Arhivelor, Nr. 3, Cod postal 550164, Jud. Sibiu
Telefon: 0269208519
E-mail: sibiu@arhivelenationale.ro

Directia Judeteana a Arhivelor Nationale Suceava
Adresa: Str. Alexandru cel Bun, Nr. 45D, Cod postal 720052, Jud. Suceava
Telefon: 0230531572, 0230203726
Fax: 0230203720
E-mail: suceava@arhivelenationale.ro

Directia Judeteana a Arhivelor Nationale Teleorman
Adresa: Sos. Turnu Magurele, Nr. 5, Cod postal 140003, Alexandria, Jud. Teleorman
Telefon: 0247312669
E-mail: teleorman@arhivelenationale.ro

Directia Judeteana a Arhivelor Nationale Timis
Adresa: Str. Andrei Mocioni, Nr. 8, Cod postal 300038, Timisoara, Jud. Timis
Telefon: 0256402371
E-mail: timis@arhivelenationale.ro

Directia Judeteana a Arhivelor Nationale Tulcea
Adresa: Str. Isaccei, Nr. 103, Jud. Tulcea
Telefon: 0240537944
E-mail: tulcea@arhivelenationale.ro

Directia Judeteana a Arhivelor Nationale Valcea
Adresa: Str. General Praporgescu, Nr. 16, Ramnicu Valcea, Jud. Valcea
Telefon: 0250703155
Telefon/Fax: 0250731457
E-mail: valcea@arhivelenationale.ro

Directia Judeteana a Arhivelor Nationale Vaslui
Adresa: Str. Mihail Kogalniceanu, Nr. 2, Jud. Vaslui
Telefon/Fax: 0235303258
E-mail: vaslui@arhivelenationale.ro

Directia Judeteana a Arhivelor Nationale Vrancea
Adresa: Str. Dimitrie Cantemir, Nr. 19, Cod postal 620098, Focsani, Jud. Vrancea
Telefon/Fax: 0237613712
E-mail: vrancea@arhivelenationale.ro