World Cup 2010

Grupa A

# Echipa M V E I GD GP Dif P
1 Uruguay 3 2 1 0 4 0 4 7
2 Mexic 3 1 1 1 3 2 1 4
3 Africa de Sud 3 1 1 1 3 5 -2 4
4 Franta 3 0 1 2 1 4 -3 1

Meciuri

11.06.2010, 17:00

Africa de Sud – Mexic

1 – 1

11.06.2010, 21:30

Uruguay – Franta

0 – 0

16.06.2010, 21:30

Africa de Sud – Uruguay

0 – 3

17.06.2010, 21:30

Franta – Mexic

0 – 2

22.06.2010, 17:00

Mexic – Uruguay

0 – 1

22.06.2010, 17:00

Franta – Africa de Sud

1 – 2

Grupa B

# Echipa M V E I GD GP Dif P
1 Argentina 3 3 0 0 7 1 6 9
2 Coreea de Sud 3 1 1 1 5 6 -1 4
3 Grecia 3 1 0 2 2 5 -3 3
4 Nigeria 3 0 1 2 3 5 -2 1

Meciuri

12.06.2010, 14:30

Argentina – Nigeria

1 – 0

12.06.2010, 17:00

Coreea de Sud – Grecia

2 – 0

17.06.2010, 14:30

Argentina – Coreea de Sud

4 – 1

17.06.2010, 17:00

Grecia – Nigeria

2 – 1

22.06.2010, 21:30

Nigeria – Coreea de Sud

2 – 2

22.06.2010, 21:30

Grecia – Argentina

0 – 2

Grupa C

# Echipa M V E I GD GP Dif P
1 SUA 3 1 2 0 4 3 1 5
2 Anglia 3 1 2 0 2 1 1 5
3 Slovenia 3 1 1 1 3 3 0 4
4 Algeria 3 0 1 2 0 2 -2 1

Meciuri

12.06.2010, 21:30

Anglia – SUA

1 – 1

13.06.2010, 14:30

Algeria – Slovacia

0 – 1

18.06.2010, 17:00

Slovenia – SUA

2 – 2

18.06.2010, 21:30

Anglia – Algeria

0 – 0

23.06.2010, 17:00

SUA – Algeria

1 – 0

23.06.2010, 17:00

Slovenia – Anglia

0 – 1

Grupa D

# Echipa M V E I GD GP Dif P
1 Germania 3 2 0 1 5 1 4 6
2 Ghana 3 1 1 1 2 2 0 4
3 Australia 3 1 1 1 3 6 -3 4
4 Serbia 3 1 0 2 2 3 -1 3

Meciuri

13.06.2010, 17:00

Serbia – Ghana

0 – 1

13.06.2010, 21:30

Germania – Australia

4 – 0

18.06.2010, 14:30

Germania – Serbia

0 – 1

19.06.2010, 17:00

Ghana – Australia

1 – 1

23.06.2010, 21:30

Ghana – Germania

0 – 1

23.06.2010, 21:30

Australia – Serbia

2 – 1

Grupa E

# Echipa M V E I GD GP Dif P
1 Tarile de Jos 3 3 0 0 5 1 4 9
2 Japonia 3 2 0 1 4 2 2 6
3 Danemarca 3 1 0 2 3 6 -3 3
4 Camerun 3 0 0 3 2 5 -3 0

Meciuri

14.06.2010, 14:30

Tarile de Jos – Danemarca

2 – 0

14.06.2010, 17:00

Japonia – Camerun

1 – 0

19.06.2010, 14:30

Tarile de Jos – Japonia

1 – 0

19.06.2010, 21:30

Camerun – Danemarca

1 – 2

24.06.2010, 21:30

Danemarca – Japonia

1 – 3

24.06.2010, 21:30

Camerun – Tarile de Jos

1 – 2

Grupa F

# Echipa M V E I GD GP Dif P
1 Paraguay 3 1 2 0 3 1 2 5
2 Slovacia 3 1 1 1 4 5 -1 4
3 Noua Zeelanda 3 0 3 0 2 2 0 3
4 Italia 3 0 2 1 4 5 -1 2

Meciuri

14.06.2010, 21:30

Italia – Paraguay

1 – 1

15.06.2010, 14:30

Noua Zeelanda – Slovacia

1 – 1

20.06.2010, 14:30

Slovacia – Paraguay

0 – 2

20.06.2010, 17:00

Italia – Noua Zeelanda

1 – 1

24.06.2010, 17:00

Paraguay – Noua Zeelanda

0 – 0

24.06.2010, 17:00

Slovacia – Paraguay

3 – 2

Grupa G

# Echipa M V E I GD GP Dif P
1 Brazilia 3 2 1 0 5 2 3 7
2 Portugalia 3 1 2 0 7 0 7 5
3 Coasta de Fildes 3 1 1 1 4 3 1 4
4 Coreea de Nord 3 0 0 3 1 12 -11 0

Meciuri

15.06.2010, 17:00

Brazilia – Coreea de Nord

2 – 1

15.06.2010, 21:30

Coasta de Fildes – Portugalia

0 – 0

20.06.2010, 21:30

Brazilia – Coasta de Fildes

3 – 1

21.06.2010, 14:30

Portugalia – Coreea de Nord

7 – 0

25.06.2010, 17:00

Portugalia – Brazilia

0 – 0

25.06.2010, 17:00

Coreea de Nord – Coasta de Fildes

0 – 3

Grupa H

# Echipa M V E I GD GP Dif P
1 Spania 3 2 0 1 4 2 2 6
2 Chile 3 2 0 1 3 2 1 6
3 Elvetia 3 1 1 1 1 1 0 4
4 Honduras 3 0 1 2 0 3 -3 1

Meciuri

16.06.2010, 14:30

Spania – Elvetia

0 – 1

16.06.2010, 17:00

Honduras – Chile

0 – 1

21.06.2010, 17:00

Spania – Honduras

2 – 0

21.06.2010, 21:30

Chile – Elvetia

1 – 0

25.06.2010, 21:30

Chile – Spania

1 – 2

25.06.2010, 21:30

Elvetia – Honduras

0 – 0

1/16 de finala

26.06.2010, 17:00

Uruguay – Coreea de Sud

2 – 1

26.06.2010, 21:30

SUA – Ghana

1 – 2 d.p.

27.06.2010, 17:00

Germania – Anglia

4 – 1

27.06.2010, 21:30

Argentina – Mexic

3 – 1

28.06.2010, 17:00

Tarile de Jos – Slovacia

2 – 1

28.06.2010, 21:30

Brazilia – Chile

3 – 0

29.06.2010, 17:00

Paraguay – Japonia

0 – 0 d.p.
5 – 3 pen.

29.06.2010, 21:30

Spania – Portugalia

1 – 0

Sferturi de finala

2.07.2010, 17:00

Tarile de Jos – Brazilia

2 – 1

2.07.2010, 21:30

Uruguay – Ghana

1 – 1 d.p.
4 – 2 pen.

3.07.2010, 17:00

Argentina – Germania

0 – 4

3.07.2010, 21:30

Paraguay – Spania

0 – 1

Semifinala

6.07.2010, 21:30

Uruguay – Tarile de Jos

2 – 3

7.07.2010, 21:30

Germania – Spania

0 – 1

Finala mica

10.07.2010, 21:30

Uruguay – Germania

2 – 3

Finala

11.07.2010, 21:30

Tarile de Jos – Spania

0 – 1 d.p.